OSIĄGNIĘCIA SZKOŁY

ROK SZKOLNY 2000/2001

Nasza szkoła po raz pierwszy uczestniczyła w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „KANGUR”. Uczeń klasy V Żurek Szymon otrzymał jedną z najwyższych punktacji lecz nie wystarczającą by otrzymać nagrodę główną. Oprócz różnych gadżetów wręczono mu plecak.
Do konkursu „Mały Mistrz Ortografii Powiatu Olkuskiego” zgłosili się uczniowie klasy II i III. W eliminacjach szkolnych najwięcej punktów zdobyli: Bąchór Zuzanna, Knap Paulina z klasy III i Barczyk Radosław z klasy II. Na szczeblu gminnym wysoką liczbę punktów otrzymała Bąchór Zuzanna ( na max 38 – 34 punkty).
W powiatowych eliminacjach „Konkursu recytatorskiego” wyróżnienie dla szkoły zdobyła uczennica klasy VI Barczyk Paulina, która uczestniczyła również w „Konkursie literackim”. Jej praca pt. „Sprawozdanie z filmu W pustyni i w puszczy” została bardzo wysoko oceniona i wyróżniona. Wyróżnienie otrzymała także uczennica klasy VI Kozieł Justyna w konkursie „Natura moich okolic”. Umiejętnościami plastycznymi wykazały się uczennice z klasy VI Papaj Magdalena, Piątek Dagmara i Kozieł Justyna, otrzymując wyróżnienie w ”Konkursie plastycznym”.
Szkoła podstawowa w Chrząstowicach reprezentowana jest również na licznych zawodach sportowych. W biegach przełajowych na szczeblu gminnym pierwsze miejsca zajęły Dybich Ewelina, Osuszek Magdalena z klasy V i Barczyk Joanna z klasy IV. Dziewczyny zakwalifikowały się do zawodów na szczeblu rejonowym. Tutaj najlepiej wypadła Dybich Ewelina reprezentując naszą szkołę w Województwie i zajmując II miejsce wśród dziewcząt.

ROK SZKOLNY 2001/2002

W konkursie języka angielskiego organizowanego przez firmę CNJA z Krakowa naszą szkołę reprezentowało dwoje uczniów z klasy VI, Osuszek Magdalena i Żurek Szymon. Doszli oni do szczebla gminnego.
Po raz drugi nasza szkoła uczestniczyła w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „KANGUR”. Nagrodę II stopnia zdobył ubiegłoroczny laureat uczeń klasy VI Żurek Szymon. Wyróżnienia otrzymały uczennice Knap Paulina, Tarnówka Sylwia z klasy IV oraz Barczyk Kamil z klasy VI w „Konkursie plastycznym”.
W Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego na szczeblu powiatowym nasze uczennice Barczyk Joanna klasa V, Osuszek Magdalena i Dybich Ewelina z klasy VI zajęły III miejsce.
Szóstoklasistka Piątek Katarzyna otrzymała indywidualną nagrodę – rower górski za udział w ogólnopolskim konkursie „Generalnie i bezpiecznie ucz się od policji”.
Klasy II i III brały udział w kolejnych eliminacjach konkursu „Mały mistrz ortografii”. Troje uczniów z naszej szkoły przeszło do etapu gminnego. Byli to: Pacia Paweł, Barczyk Radosław i Januszek Kamil.
Jak co roku świetnie wypadliśmy w biegach przełajowych. W gminnych indywidualnych biegach przełajowych uczennice Osuszek Magdalena, Tarnówka Sylwia, Dybich Ewelina i Barczyk Joanna zakwalifikowały się do Powiatu, a następnie do szczebla wojewódzkiego.

ROK SZKOLNY 2002/2003

Nasza szkoła bierze czynny udział w „Miedzyszkolnych Potyczkach z Kulturą” organizowanych pod patronatem Miejskiego Ośrodka Kultury w Wolbromiu. W „Konkursie teatralnym” otrzymaliśmy wyróżnienie za przedstawienie pt. „Jaś i Małgosia”, a specjalnym wyróżnieniem uhonorowano debiutujący kabaret „Szpila” za interesujący wykład pedagogiczny „Jak odpowiadać dzieciom na trudne pytania?”. W kolejnych eliminacjach tym razem tanecznych – „Konkurs taneczny”, zespół tańca nowoczesnego A – fani zaprezentował ciekawą choreografię pt. „Niesforne dzieciaki” do muzyki Michaela Jacksona i zdobył wyróżnienie dla szkoły.
W Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego na szczeblu powiatowym szkoła otrzymała dyplom za zajęcie II miejsca. Natomiast w konkursie plastycznym „Bezpiecznie żyć, czyli jak?” uczennica klasy V Knap Paulina zajęła I miejsce, a Tarnówka Sylwia z klasy V miejsce III. W „Konkursie literackim” polegającym na zaprezentowaniu własnego wiersza II miejsce zdobyły klasy IV i V, za wiersz „Nierozważny chłopiec”. Na tym samym konkursie wyróżnienie specjalne otrzymał wiersz „Hulajnoga”.
Rok szkolny nadal trwa, a nasi uczniowie przygotowują się do kolejnych konkursów tym razem związanych z fotografowaniem naszych pięknych okolic. Wszyscy uczniowie i nauczyciele życzą im powodzenia i trzymają kciuki.